Четвер, 12.12.2019, 08:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 25

Запрошуємо на екскурсію до геологічного музею (тел: 56_01_68)

Єдиний в Україні шкільний геологічний музей

          В Черкаській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 25 понад 30 років діє геологічний музей, єдиний в Україні.  5 грудня 2008 року відбулося його офіційне відкриття в новому просторому приміщенні закладу освіти.        Велику допомогу для відкриття музею надав директор школи В’ячеслав Михайлович Братко.

Особливу подяку хочеться висло­вити людям, які зрозуміли наші прагнен­ня і проблеми та допомагали у створенні і упорядкуванні музею:

-   фінансування ремонтних робіт примі­щень музею проведено за рахунок голов­ного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації начальник управ­ління Фещенко Олена Василівна, за пі­дтримки Черкаського міськвиконкому голова.    Одарич Сергій Олегович та управління освіти Черкаського міськви­конкому начальник Соєнко Сергій Іва­нович;

-   у фінансуванні ремонту також прий­мали участь фірма "Центрукргеологія" -директор, Панченко Віктор Олексійович, фірма "Лукойл" - начальник відділення Ширченко Олег Миколайович, доброві­льний помічникпенсіонер Шемшур Ві­ктор Іванович;

 

-   виготовлення вітрин та графіки вико­нала фірма "Десага" на чолі з директором Кузнецовым Євгенієм Олексійовичем та майстер-оформлювач фірми Васильківсь­кий Ігор Іванович;

-   для експозиції музею передали зразки з приватних колекцій Молодців Олег Кос­тянтинович, Катко Сергій Васильович, Манькута Володимир Іванович, Коломієць Дмитро Григорович.

 

           Заснував музей Білий Володимир Пилипович, Людина з великої букви, геолог, ветеран Великої Вітчизняної війни, який пройшов усю війну й дійшов до Берліна, два рази був у полоні, 8 років служив у війську. Після закінчення Ленінградського геологічного інституту брав участь у експедиціях по Сибіру, відкрив Білоусівське родовище поліметалічних руд на Алтаї, на Тернопільщині - родовище сірки.

         Професія геолога романтична, але дуже важка і вкрай необхідна. Приїхавши на Черкащину, Володимир Пилипович працював геологом. У 1978 році при загальноосвітній школі № 25 відкрив геологічний гурток і разом з учнями почав збір експонатів для майбутнього геологічного музею. Діти відразу потягнулися до Володимира Пилиповича - і гурток запрацював з ранку до вечора.

Допомагає Володимиру Пилиповичу вчитель географії, методист Куца Ольга Степанівна. Учні нашої школи вивчають геологічне минуле рідного краю, ходять у походи, відшукують гірські породи та збагачують ними музей. Вони вміють орієнтуватися на місцевості, складати правильно і швидко рюкзак, ставити палатку, розпалювати багаття, готувати кашу.

          Під час екскурсій гуртківці відкрили нові, невідомі науковцям родовища:

-         рожевого кварцу в Катеринопільському районі;

-         поклади золота в Уманському районі;

-         поклади каоліну поблизу села Маньківка;

-         боксити поблизу м. Сміла;

-         буре вугілля поблизу села Бандурівка;

-         вивчали прояви вулканізму в Смілянському та Камянському районах;

-         знайшли залишки кісток мамонта поблизу села Бузуків.

Не всім відомо, що на території Черкаської області 40 млн. років тому в Мезозойську еру відбулося виверження вулкану в районі села Мала Смілянка - вулкан так і називається Малосмілянський. У кратері вулкану утворилося озеро, вода в якому не замерзає навіть взимку. Поблизу вулкану учнями нашого гуртка були знайдені речі первісних людей, які там проживали  40 тис. років тому: молоток, сокиру, скрипки, наконечники для стріл - і все це з халцедону. Також ми поповнили наш музей новими експонатами: учні знайшли лаву, брекчії, кварц, польовий шпат, амфіболи.

 Їздимо ми на Бузуківський кар’єр. 60 млн. років тому тут хлюпотіли води первісного моря, в яких водилися величезні акули і коралові поліпи. Вихованцями нашого гуртка були знайдені зуби акули (Кочмар Данило), коралові поліпи (Тупіцина Аліна). Серед відкладів льодовикового періоду учнями були знайдені 4 сегменти хребта мамонта (Кужковий Дмитро).

Ми не тільки вивчаємо Черкаську область, а побували в Криму, на Закарпатті, в Росії. Звідки привезли дуже цінні експонати: із Закарпаття – галиніт, сфалерит, кіновар, алуніти, туфобрекчії, туфопісчаники, пеліти, алеврити, базальти, туфи; з Криму – сердолік, яшму, цитрин, гірський кришталь; з Уралу – малахіт, азуріт, піріт, магнетит, берил, ізумруд, золото в халько піриті; з Калінінградської області – бурштин; з Чукотки – агат; з Саян – нефрит; з Карилії – гнейси, апатити, метасоматит.

За період діяльності гуртка 46 випускників школи стали студентами Геологічного інституту і зараз працюють геологами в Україні, Росії, Казахстані, США, Ізраїлі, звідки надсилають дуже цінні експонати в наш музей (з Африки, Кенії – куприт; з Цейлону – рубін).

Не тільки учні та випускники школи поповнюють наш музей. Методист Головного управління освіти при Черкаському міськвиконкомі Кравченко Ірина Степанівна, перебуваючи в Донецьку на Всеукраїнській олімпіаді з географії у 2008 році, привезла і подарувала музею зразок кам’яного вугілля з Донецького кам’яно-вугільного басейну.

 Колекція музею сьогодні складає 2000 експонатів. Двері музею відкриті щоденно: ми проводимо там виховні години, екскурсії та уроки географії. Учні так полюбили геологію, що виявили бажання поглиблено вивчати цей предмет. У 2007 – 2008 навчальному році у школі було створено клас з поглибленим вивченням географії. Більшість уроків ми проводимо в музеї, а в теплу пору року виїжджаємо на Малосмілянський вулкан та Бузуківський кар’єр. Там вивчаємо і досліджуємо минуле Черкащини.

 Екскурсії в музеї проводять екскурсоводи - учні 11 – Б класу: Жидкова Вікторія, Бугнацька Еліжбета, Бігдан Аліна, Черниш Ліна, а також учні 7-А класу: Кочмар Данило, Байдюк Ліза, Хзмалян Діана, Барановська Наталія, Ципко Даша, Яремчук Тетяна.

 Музей відкритий для всіх шкіл міста й області, а в найближчому майбутньому стане однією з родзинок Золотої підкови Черкащини. Тож запрошуємо всіх у музей. На екскурсію можна записатися по тел.:56-01-68

Засновник музею : Білий Володимир Пилипович

Керівник музею: Куца Ольга Степанівна

Перегляд експозиції:http://depositfiles.com/files/eh0xfa570