Четвер, 12.12.2019, 07:59

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 25

Геологічний музей

Створення музею
    Шкільний геологічний музей бере початок у далекому 1978 році. Саме тоді прийшов Володимир Пилипович Білий, для якого створення і збагачення музею стали справою всього життя. Зараз колекція музею складає понад 2000 експонатів – утроє більше, ніж навіть в обласному краєзнавчому музеї.
Мета створення музею
  • вивчення покладів корисних копалин рідного краю;
  • пошук та вивчення гірських порід;
  • опис та систематизація знайдених зразків;
  • профорієнтаційна робота серед учнів;
  • забезпечення місцевими кадрами геологічної експедиції
Спрямування роботи музею:
nullНавчально-виховний напрямок

• вивчення земельних надр рідного краю,
  • пошук інформації, опис та систематизацію знайдених зразків
  • Заходи для виконання діяльності
  • Проведення уроків географії
  • Тематичні виховні години
  • Написання повідомлень, рефератів, дослідницьких робіт МАН
  • Екскурсії, лекторії та кінолекторії
Пошук та систематизація зібраних матеріалів
    На базі школи і донині активно діє гурток “Юний геолог”, який залюбки відвідують 45 учнів, зацікавлених у продовженні геологічної справи.
З великим інтересом учні пізнають основи геологічних наук, маючи чудову нагоду застосувати свої знання на практиці при вивченні предметів суспільно — природничого циклу.
nullШукаємо, вивчаємо…
Під час експедицій гуртківці відкрили нові, невідомі науковцям, родовища:
  • рожевого кварцу (Катеринопільський район);
  • прояви золота в Уманському районі;
  • поклади рідкоземельних елементів поблизу м. Шпола,
  • поклади каоліну поруч с. Маньківка,
  • боксити біля м. Сміла;
  • бурого вугілля поблизу с.Бандурівка;
  • залишки мамонтів поблизу с.Бузуків;
  • вивчали прояви вулканізму в Смілянському та Кам'янському районах.
    Час плинув швидко, учні їздили в експедиції, на екскурсії привозили експонати, накопичували матеріал, а вже вдома (у школі), під керівництвом досвідчених педагогів-наставників, систематизували матеріали, власними руками створювали експонати, геологічні карти рідного краю
Геологія – стан душі і поклик серця
     Та без певної обробки зібраних матеріалів та зразків усі експонати залишилися б грудою непотрібного каміння, як би не керівник шкільного геологічного музею та гуртка “Юний геолог”, цікава людина, досвідчений педагог, ентузіаст геологічної справи -
Білий Володимир Пилипович.
    Шлях керівника гуртка Володимира Пилиповича Білого до геології, як кажуть, не був усіяний трояндами. Він пройшов війну, 8 років прослужив у війську. Після закінчення Ленінградського геологічного інституту брав участь в експедиціях по Сибіру: відкрив знамените Білоусівське родовище поліметалів; на Тернопільщині – родовище сірки.
Геологія в життя
    Можливості діяльності унікального музею активно впроваджуються в навчально-виховному процесі школи.
На сьогодні юні геологи разом із своїм керівником ходять в походи, їздять на екскурсії, пізнаючи науку про Землю, про явища, що проходять при виникненні нових форм, беруть участь у конкурсах, змаганнях, стають призерами Малої академії наук.
З вересня 2008 року відкрито клас з поглибленим вивченням географії.
Допомагає ветерану війни і праці, передавати знання і життєвий досвід, вчить дітей наполегливо досягати поставленої мети - вчитель географії Куца Ольга Степанівна
Професія – геологія
    Надра, як і гори, підкоряються людині і неохоче розкривають малі зернята своїх таємниць лише романтикам, по-справжньому закоханим у свою справу.
Професія геолога дуже важка та романтична, але й вкрай необхідна.
За період діяльності гуртка 46 учнів — випускників школи стали студентами вищих навчальних закладів відповідної спеціалізації.
Після закінчення навчання працюють в Україні, Російській Федерації, Казахстані, США, Ізраїлі
Крок в нове життя
Завдяки спільним зусиллям педагогічного колективу, управління освіти та міської ради, обласного краєзнавчого музею, а також спонсорів нині музей займає велике й світле приміщення, обладнане новими вітринами, картами і всім необхідним.
Сьогодні він відкривається для всіх шкіл міста і області, а в найближчому майбутньому стане однією з родзинок Золотої підкови Черкащини.
Запрошуємо Вас відвідати наш музей і доторкнутися своїм серцем до сторінок чарівного світу ГЕОЛОГІЇ.